Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı

Spor Hizmetleri Birimi Hakkında

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak görev yapan Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, öğrencilerin beden ve ruh sağlığının korunması ve boş zamanlarının değerlendirilmesi amacıyla tüm spor faaliyetlerini organize etmek, yönetmek, Üniversiteye ait spor salon ve alanlarını bu amaca uygun şekilde değerlendirmek, Üniversite öğrenci ve personelinin imkânlar ölçüsünde tesislerden yararlanabilmelerini sağlamak, spor salon ve alanlarının bakımı, yönetimi ve yenilerinin yapılması faaliyetlerini yürütmektedir.

Başkanlığımız Üniversitemizde Şu Spor Faaliyetlerini Yürütmektedir;

  1. Rektörlük Turnuvaları; Üniversitemiz öğrencileri arasında 5 farklı branşta tüm yıla yayılacak tarzda düzenlenmektedir.
  2. Üniversiteler Arası Turnuvalara Katılım;  Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığınca organizasyonu yapılan üniversiteler arası spor faaliyetlerine öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine göre katılım sağlanmaktadır.
  3. Bireysel ve Topluluk Organizasyonları; Başkanlığımız üniversitemiz bünyesinde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen tüm sportif aktiviteleri desteklemektedir. ( Bisiklet, Futbol müsabakaları, Elektronik Sporlar vb.)
  4. Geleneksel Okçuluk : 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı itibari ile hayata geçirilecektir.

Spor Sahalarımız

Güney Yerleşkemizde 2 adet  Açık hava tenis kortu;  1 adet futbol sahası, bir adet  basketbol sahamız ve 2 adet çok amaçlı spor sahamız bulunmaktadır.

Bu tesislerimizden Göztepe yerleşkesinde bulunan spor tesislerimizden Hafta içi Sabah 10.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz, 18.00-den sonra %20 indirimli hizmet verilmekte olup,  Kartal ve Orhanlı yerleşkelerimizdeki spor tesislerimizden ücret alınmamaktadır.

Kartal Cevizli yerleşkemizde kapalı spor salonumuz,  Orhanlı yerleşkemizde ise 1 Halı sahamız ve 1 çok amaçlı basketbol/voleybol sahamız hizmet vermektedir.    

Ayrıca Kuzey yerleşkemizde de çok amaçlı futbol, voleybol ve basketbol oynanabilecek mini spor sahamız  öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur