Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı

Spor Hizmetleri Birimi Hakkında

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak görev yapan Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü, öğrencilerin beden ve ruh sağlığının korunması ve boş zamanlarının değerlendirilmesi amacıyla tüm spor faaliyetlerini organize etmek, yönetmek, Üniversiteye ait spor salon ve alanlarını bu amaca uygun şekilde değerlendirmek, Üniversite öğrenci ve personelinin imkânlar ölçüsünde tesislerden yararlanabilmelerini sağlamak, spor salon ve alanlarının bakımı, yönetimi ve yenilerinin yapılması faaliyetlerini yürütmektedir.

Başkanlığımız Üniversitemizde Şu Spor Faaliyetlerini Yürütmektedir;

  1. Rektörlük Turnuvaları; Üniversitemiz öğrencileri arasında 5 farklı branşta tüm yıla yayılacak tarzda düzenlenmektedir.
  2. Üniversiteler Arası Turnuvalara Katılım;  Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığınca organizasyonu yapılan üniversiteler arası spor faaliyetlerine öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine göre katılım sağlanmaktadır.
  3. Bireysel ve Topluluk Organizasyonları; Başkanlığımız üniversitemiz bünyesinde öğrenciler tarafından gerçekleştirilen tüm sportif aktiviteleri desteklemektedir. ( Bisiklet, Futbol müsabakaları, Elektronik Sporlar vb.)
  4. Geleneksel Okçuluk : 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı itibari ile hayata geçirilecektir.

Spor Sahalarımız

Üniversitemiz Kadıköy Güney Yerleşkesinde bulunan spor tesislerimiz hizmet satın alma yoluyla işletmeye verilmiş olup, bu tesislerden öğrencilerimiz, akademik personelimiz ve idari personelimiz hergün 10.00- 17.00 saatleri arasında futbol, voleybol, basketbol ve tenis kortundan ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar. 

Ayrıca söz konusu tesislerimizden dış katılımcılar da ücret karşılığında yararlanmaktadırlar. İşletme gerekirse ücret karşılığında İlköğretim, ortaöğretim ve lise düzeyindeki öğrencilere  hizmet sunabilmektedir.

Kullanım Hakkı Üniversitemize ait olan ve Kartal Cevizli Yerleşkemizde bulunan kapalı spor salonundan Öğrencilerimiz Akademik ve İdari Personelimiz ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar.

Tuzla Orhanlı Yerleşkemizde bulunan futbol sahamızdan da Tüm öğrencilerimiz, Akademik personelimiz ve İdari personelimiz ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar