Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı

04 Temmuz 2018 Tarihinde Mezuniyet Törenimizi Büyük Bir Coşkuyla Kutladık

24.07.2018

Üniversitemiz 4 Temmuz 2018 Çarşamba akşamı gerçekleştirilen törenle ikinci mezunlarını verdi. Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve İstanbul Valimiz Sayın Vasip Şahin’in de katıldığı törende Edebiyat ve Siyasal Bilgiler Fakültelerimizin Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı ile İktisat ve Uluslararası ilişkiler bölümlerinden 156 öğrencimiz mezun oldu.

Üniversitemizin farklı birimlerinin koordineli şekilde çalışarak düzenlenmesini sağladığı etkinlik kimi zaman coşkulu kimi zamansa duygusal anlara sahne oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. M. İhsan Karaman yaptığı konuşmada, “Bugün sevinçli ve heyecanlıyız, çünkü 2010 senesinde açılan genç üniversitemizde, iftiharla, ikinci mezuniyet törenimizi gerçekleştiriyoruz. Şu an karşımda oturan ve kendilerini “Medeniyetliler” olarak hayata uğurlayacağımız mezunlarımız; Siyasal Bilgiler Fakültemizin İktisat ve Uluslararası İlişkiler, Edebiyat Fakültemizin Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Felsefe bölümlerini bitiren 156 mezunumuzdan oluşuyor. Bugün onlar için olduğu kadar, bizim için de çok önemli bir gün. Üniversitemiz İstanbul’daki en genç devlet üniversitelerinden biri olarak kendisine kısa zamanda ciddi, entelektüel ve saygın bir yer edinmiş, yaptığı güzel ve enerjik başlangıçla uzun bir koşu gerektiren bilimsel etkinlik ve itibar yarışında tüm paydaşlarına umut vermiştir. İstanbul’un en kolay ulaşıma sahip, en stratejik yerlerinden birisinde konuşlanmış merkezi yerleşkesi ve her geçen gün zenginleştirdiği beşeri sermayesi ile üniversitemiz inanıyoruz ki kısa zamanda Yeni Türkiye’nin ilim ve irfan merkezlerinden birisi olacaktır.” dedi