Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı

Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezimiz Mensuplarımıza Psikolojik Destek Hizmeti Veriyor

15.04.2020


Üniversitemizin Değerli Mensupları, Sevgili Öğrencilerimiz,


Son dönemde ani ve sıradışı bir şekilde gelişen Covid-19 salgını nedeniyle yaşantımızda örgün eğitime ara verilmesi, iş ve sosyal hayatta yeni bir düzen ve sosyal izolasyon gibi ciddi değişiklikler yaşamaktayız.  

Bu olağanüstü koşullarda, daha önceden var olan herhangi bir ruhsal sorunumuzun (depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, panik bozukluk, bipolar bozukluk vb.) olumsuz etkilerinde artış olabileceği gibi, bu yeni koşulların getirdiği ve birçoğumuzun kendi denetim gücümüzün dışında gördüğümüz bazı kaygı ve korkular yaşamamız doğaldır. 

Normal şartlarda kaygı hali bizim günlük sorunlarla baş edebilmemiz ve herhangi bir tehlike durumunda da hızlı karar verip kurtulmamızı sağlar. Öte yandan aşırı kaygı-endişe, kişinin günlük yaşamını olumsuz yönde etkiler; hatta olağan yaşam etkinliklerini sürdürmesini engeller. Bu kişiler her durumda olası en kötü senaryoları kurgular ve sonuçları düşünürler. Dolayısıyla “sürekli, aşırı ve içinde bulunulan durumun gerçekliğine uygun olmayan” bu tür kaygı ve korkularla kendi kendilerine baş etmekte zorlanabilirler. 

“Üniversitemizin mensupları olarak bizler bir aileyiz” düşüncesinden hareketle, ihtiyaç hisseden öğrencilerimiz ve aileleri ile personelimize Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezi tarafından psikolojik destek hizmeti verilecektir. Birim bünyesinde Klinik Psikolog Musa Turhan’dan destek almak için sabah 09:00 ila akşam 20:00 saatleri arasında; 0552 255 50 52 nolu GSM numarasından veya musa.turhan@medeniyet.edu.tr e-mail adresinden başvurabilirsiniz. 

Tüm mensuplarımıza sağlıklı günler dileriz.